Proč pojištění všech skel vozidla

Pojištění čelního skla lze doplnit ještě o ostatní skla vozidla, ta sice patří mezi doplňková pojištění motorových vozidel, ale má svou důležitost. Může dojít k situaci, kdy jsou nějakým způsobem poškozená skla. Nemusí to být ani vlivem havárie. Odražený kamínek nemusí vždy způsobit okamžité prasknutí skla, proto je zde právě nutné nejen pojištění čelního skla, ale i ostatních skel. Nejhorší situace nestane, pokud je tento jev opožděn a k prasknutí se objeví až po určité době. Majitel poškozených skel motorového vozidla, nemá možnost oslovit viníka, aby škody byly hrazeny z jeho havarijního pojištění. Co v takovém případě dělat? Do úvahy přichází dvě možnosti řešení, kromě pojištění čelního skla.

meauto značky mercedes

Úhrada z povinného ručení

Pokud majitel vozidla nemá vlastní pojištění čelního skla a případně i dalších skel, nezbývá mu nic jiného než zjistit viníka nehody, to však nemusí být snadné. Bez znalosti jeho SPZ to ale nejde. Pokud alespoň poškozený zná SPZ vozidla, které mu způsobilo škodu na sklech – dá se vypátrat v seznamu České asociace pojistitelů. Viník však musí uznat svoji vinu, aby mohlo být poškozenému vyplaceno odškodné z jeho povinného ručení. V praxi je to, ale málo pravděpodobné, že by dohledaný viník doznal svoji vinu, neboť by přišel o body a snížení bonusů za nehodovost. Takže poškozený je zase na začátku. Proto se doporučuje uzavřít raději pojištění čelního skla a případně i dalších skel na vozidle.

Úhrada z havarijního pojištění

Pojištění čelního skla a případně dalších skel vozidla nemusí být vždy součástí havarijního pojištění. Proto je dobré pečlivě zvážit, zda by přeci jenom nebylo vhodné vyhnout se komplikacím a raději si sjednat vlastní pojištění skel vozidel a to zejména pro případy, kdy je viník neznámý, nebo ujel z místa nehody.

 kalkulačka povinné ručení, srovnejte si nové havarijní pojištění, jak na povinné ručení

Pojištění čelního skla