Další připojištění vozidla

Pojištění čelního skla je jen jednou z variant možných připojištění motorového vozidla. Pokud bychom si rozdělili pojištění motorových vozidel na povinná a nepovinná - nabízí se celá řada pojistných produktů z této oblasti pojištění. Ideální by asi bylo, nechat si motorové vozidlo pojistit komplexně. V tomto případě, by majitel vozu měl pokrytá veškerá rizika spojená s provozováním daného pojištěného vozidla. Šíře pojistného krytí by však měla odrážet potřebu provozovatele motorového vozidla, takže skutečný rozsah záleží jen na něm. Lze jen doporučit ta nejužitečnější připojištění, která vychází ze statistik četnosti škodných událostí. Havarijní pojištění a Pojištění čelního skla patří mezi doporučovaná.

Havarijní pojištění

Pojištění čelního skla a havarijní pojištění rozšíří užitečně rozsah pojištění motorového vozidla. Povinné ručení kryje jen škody na jiném vozidle - proto je vhodné uzavřít i opačné pojištění, které hradí případné vlastní škody na vozidle. Mnohdy nastanou i případy, kdy viník škod je neznámý, nebo ujede z místa nehody. V obou případech pak škody nahradí sjednané havarijní pojištění. Na havarijním pojištění se nevyplatí šetřit. Při dnešním provozu na silnicích a ve městech snadno může dojít ke karambolu, a to i přesto, že je řidič sebe opatrnější. Pojištění čelního skla se hodí v případech, kdy poškození předního okna se projeví až po určité době a daného viníka již není možné dostihnout. Odskok kamínků sypaných na vozovky, zejména v zimních měsících, může způsobit nepříjemnosti spojené s výměnou čelního skla.

Připojištění zdraví a majetku

Pojištění čelního skla se dá ještě rozšířit o pojištění dalších oken motorového vozidla. Kromě toho existuje ještě celá řada pojistných produktů zaměřených na ochranu movitého majetku souvisejícího s motorovým vozidlem - pojištění zavazadel, pojištění nadstandardního vybavení vozu, apod. Připojištění zdraví obsahuje úrazové pojištění, nebo pojištění odpovědnosti.

 kalkulačka povinné ručení, srovnejte si nové havarijní pojištění, jak na povinné ručení

Pojištění čelního skla